Układ czyszczący dla elektrowni i przemysłu

18.09.2023

Instalacje TAPROGGE niezawodnie rozwiązują problemy, związane ze zjawiskiem microfoulingu które powstają w wyniku osadzania się cząsteczek materii organicznej i nieorganicznej. Trwale zachowują transport ciepła w wymienniku oraz monitorują odpowiedni przepływ wody w obiegach. Z uwagi na istotne znaczenie dla efektywności i eksploatacji instalacji użytkownika i z uwagi na krótki okres amortyzacji, wynoszący od 0,5 do 2 lat, od wielu lat należą do najnowocześniejszych rozwiązań dla elektrowni i przemysłu.

Procedura nazywana nazwiskiem wynalazcy, Josefa Taprogge powoduje trwałe utrzymanie czystości wewnętrznych powierzchni rur chłodzących wymienników ciepła i kondensatorów. Metoda ta opiera się na stałej cyrkulacji elastycznych elementów gąbkowo-gumowych, których średnica jest nieco większa niż średnica czyszczonych rur chłodzących.

Instalacje TAPROGGE pozwalają osiągnąć następujące efekty:

• Efektywność i nieprzerwana praca dzięki trwale stałej wartości transportu ciepła w wymiennikach ciepła i kondensatorach.
• Obniżenie pierwotnych kosztów energii lub zwiększenie mocy turbin.
• Odciążenie środowiska w wysokości równej ilości zaoszczędzonego paliwa (redukcja SO2 NOx CO2).
• Wydłużenie trwałości aparatury techniki cieplnej.
• Zmniejszenie korozji w wymiennikach ciepła.
• Unikanie innych potencjalnych nieplanowanych przestojów, wynikających z nieszczelności w rurach chłodzących.

Firma GRC jako jedyny przedstawiciel firmy Taprogge w Polsce oferuje rozwiązania, z których skorzystały największe elektrownie w naszym kraju.

Układ czyszczący dla elektrowni i przemysłu